Od posledného príspevku ubehli viac než dva roky, čo ja na blog s dvoma článkami pomerne neslávne. O to viac dúfam, že toto vzkriesenie bude dlhodobejšie. A keďže tie dva príspevky pojednávali o knihe a anime, je možno až symbolické, že tento "oživovací" post bude aj o knihe aj o anime.
Bude to viac ako dva roky, čo som videl anime Seirei no Moribito a keď sa mi pred časom naskytla príležitosť, prečítať si knižnú predlohu, dlho som neváhal. Autorka Nahoko Uehashi sama výstižne v doslove popisuje popud a myšlienku, ktorá ju viedla k napísaniu knihy:
Showing posts with label anime. Show all posts
Showing posts with label anime. Show all posts
Friday, November 22, 2013
Thursday, September 1, 2011
Kumo no mukō, yakusoku no basho - The Place Promised in Our Early Days
Hoci v našich končinách popularita anime narastá (najmä vďaka najmladšej generácii), sotva sa môže hovoriť o tom, že by bolo všeobecne akceptované ako niečo "schváliteľné" v rámci koníčkov. O to viac, ak sa jedná o jedinca nad dvadsať rokov. Skúste o ňom začať rozprávať nezainteresovanej osobe a v lepšom prípade vás bude považovať len za detinského či čudného, v horšom za úchyla. :) Zisťovať, či je táto národná xenofóbia produktom komunizmu alebo zakorenená kdesi hlbšie, nie je predmetom tohto článku a aj keby bola, neviem či by som sa dopracoval k nejakému uspokojivému výsledku.
Subscribe to:
Posts (Atom)

