Od posledného príspevku ubehli viac než dva roky, čo ja na blog s dvoma článkami pomerne neslávne. O to viac dúfam, že toto vzkriesenie bude dlhodobejšie. A keďže tie dva príspevky pojednávali o knihe a anime, je možno až symbolické, že tento "oživovací" post bude aj o knihe aj o anime.
Bude to viac ako dva roky, čo som videl anime Seirei no Moribito a keď sa mi pred časom naskytla príležitosť, prečítať si knižnú predlohu, dlho som neváhal. Autorka Nahoko Uehashi sama výstižne v doslove popisuje popud a myšlienku, ktorá ju viedla k napísaniu knihy:
Showing posts with label knihy. Show all posts
Showing posts with label knihy. Show all posts
Friday, November 22, 2013
Saturday, August 27, 2011
Haruki Murakami - Nórske drevo
Občas prichádzajú na človeka také tie divné nápady dať si reštart - začať odznova. Samozrejme úplne doslova sa to pochopiteľne nedá a aj počet vecí, ktoré chce vo svojom živote zmeniť, častokrát veľmi kolíše v závislosti na tom, koľko času od tej úžasnej myšlienky nového začiatku ubehlo. No a vzhľadom na to, že toto fénixovanie sa prišlo i na mňa, z návalu samých skvelých nápadov vzišla tá unikátna myšlienka vytvoriť tento blog. A keďže nie som tak veľmi sentimentálny, aby som tomu venoval samostatný post, ale ani tak málo, aby som sa tomu úplne vyhol, je to súčasťou článku o knihe Nórske drevo. Snáď mi to Haruki odpustí.
Subscribe to:
Posts (Atom)

